Logo drosophila

Blog

Bioadapťák z pohledu prváka

autor: | 01. 10. 2019 | Aktuality

V pátek 27.9.2019 začal všemi tak očekávaný bioadapťák. Sraz jsme měli na Hlavním nádraží, kde se někteří už pomaličku zdravili a poznávali známé tváře. Mazáci hravě splynuli s námi prváky až na Petra, který se ujal vedení a organizování. Snažili jsme se uskupit do kruhu a každému byl na čelo nalepený lísteček. Naším úkolem bylo se podle termínu, který byl na lístečku napsaný, se beze slov rozdělit do skupinek.

Poté byl už čas se přesunout do vlaku, kde nás čekala tří a půl hodinová cesta do Dolních Věstonic. První úsek jsme tedy museli zdolat vlakem do Brna. Měli jsme téměř celý jeden vagon pro sebe. Cesta rychle utíkala a než jsme se nadáli, byli jsme v Brně, kde jsme si dali rychlý oběd a poté už čekali na další vlak a poté ještě autobus. Po dlouhé jízdě jsme konečně dorazili celý upocení a unavení do naší ubytovny.

 V sobotu nás nemilosrdný Petr vzbudil v brzkých ranních hodinách (čtěte minimálně v 10 hodin). Sbalili jsme batůžky se svačinou a vyrazili na výlet na zříceninu Děvičky. Cestou nás provázel doc. RNDr. Lubomír Hrouda, který měl připravený velice zajímavý výklad o místní přírodě. My, co jsme byli na Děvičkách poprvé jsme takový téměř strmě stoupající kopec asi opravdu nečekali. Výhled, co nás čekal na zřícenině, ale stál opravdu za to. Zpátky jsme se vydali lehce oklikou přes Horní Věstonice a poté autobusem zpět do Dolních Věstonic. Dopřáli jsme si hodinku odpočinku a poté nás čekala přednáška o seznámení s fakultou, jak to na ní chodí, co je dobré vědět, kam se obrátit s problémem, což se nám v následujících týdnech opravdu hodilo.

V neděli ráno už nás čekalo jen uklízení a návrat zpátky do Prahy. Myslím, že můžu mluvit za všechny prváky, že se bioadapťák neskutečně povedl a děkujeme všem, co se na organizaci podíleli. Bylo to super!